مقاله

شناخت اسید آمینه های ضروری بدن

اسید آمینه های ضروری بدن

اسید آمینه های ضروری بدن | برخی از اسیدآمینه ها مولکول هایی هستند که برای بدن ضروری می باشند و سبب تشکیل پروتئین می گردد و همچنین نقش به سزایی در سوخت و ساز بدن دارند، این اسیدآمینه های ضروری بدن از این جهت لازم و ضروری می باشند که بدن نمی تواند آنها را تولید کند و باید به طریقی فرد از طریق رژیم های غذایی آنها را وارد بدن کند.

اسید آمینه های ضروری بدن

معرفی اسید آمینه های ضروری بدن

برخی از اسیدآمینه ها مولکول هایی هستند که برای بدن ضروری می باشند و سبب تشکیل پروتئین می گردد و همچنین نقش به سزایی در د سوخت و ساز بدن دارند، این اسیدآمینه های ضروری بدن از این جهت لازم و ضروری می باشند که بدن نمی تواند آنها را تولید کند و باید به طریقی فرد از طریق رژیم های غذایی آنها را وارد بدن کند.

اسید آمینه های ضروری بدن کدام ها هستند؟

لوسین یکی از اسیدآمینه های بدن می باشد که سبب تولید هورمون رشد و تنظیم قند خون می گردد.

لیزین، به ساخت توده های عضلانی و ایجاد تمرکز در سلول های مغز کمک می کند، بیشتر برای بدن نوزادان و کودکان ضروری است و برای جذب کلسیم هم مناسب است.

ایزولوسین، برای تشکیل هموگلبین و تنظیم انرژی ضروری است و همچنین برای بهبود زخم ها و آسیب دیدگی های عضلات لازم است.

متیونین، برای کبد، جذب نکردن اشعه های مضر و سم زدایی بدن و همچنین جلوگیری از ایجاد تومور در اعضای بدن ضروری است.

هیستیدین، از آن دسته اسیدآمینه ها می باشد که به تولید حفاظ سلول های عصبی، بهبود عملکرد جنسی و در عمل هضم غذا به انسان کمک می کند.

ترئونین یکی دیگر از اسیدآمینه های ضروری بدن است که بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند و از تشکیل چربی در کبد جلوگیری می کند.

والین، از اسیدآمینوهای ضروری برای رشد نوزادان می باشد که به تنظیم نیتروژن در بدن کمک می کند و فرایند سوخت و ساز را بهبود می بخشد.

فنیل آلائین هم یکی دیگر از اسیدآمینه ها می باشد که به رفع دردهای عصبی و سردردها کمک می کند، جلو پرخوری و میل به غذا را نیز می گیرد.

تریپتوفان هم یکی دیگر از اسید آمینه بدن می باشد از لخته شدن خون جلوگیری می کند و از بی خوابی و بروز افسردگی جلوگیری  و به بهبود خلق و خوی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.